Jakie okna sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych?
piątek , 23 Sierpień 2019
Główna » Informacje » Jakie okna sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych?

Jakie okna sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych?

Okna w pomieszczeniach biurowych spełniają wiele funkcji. Przede wszystkim pełnią rolę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz jak: hałas, chłód albo wilgoć. Powinny być też zgodne z obowiązującymi w polskim prawie budowlanym przepisami, jak też z przepisami przeciwpożarowymi.

Jak ważne jest oświetlenie w pomieszczeniach biurowych światłem dziennym wiedzą ci, którzy spędzają przy swoim biurku wiele godzin w pracy. Od warunków, w jakich przebiega praca, zależy wydajność pracowników. Praca przy oknie to zawsze miejsce uważane za najlepsze i pracownicy z reguły wybierają taką właśnie lokalizację.

Biuro to pomieszczenie, w którym okna powinny spełniać także funkcje estetyczne, o tym decyduje rodzaj użytego tworzywa. Najczęściej spotykane okna to te wykonane z PCV lub drewniane. Za najlepsze uważa się okna drewniane bądź aluminiowe. Jednak o tym, które są lepsze decydują klienci i ich ocena. A dokonują tego wyboru według parametrów jakimi są : przepuszczalność powietrza, izolacja cieplna, izolacja akustyczna, wodoszczelność, odporność na wiatr, zabezpieczenie przed włamaniami. Okna do biura można zakupić gotowe jak też wykonane na wymiar. Nietypowe zamówienia są również możliwe do zrealizowania, ale z pewnością potrzeba wykazać się cierpliwością i zaczekać na ich wykonanie. W przypadku jakichkolwiek pytań doświadczeni sprzedawcy zazwyczaj udzielą niezbędnych wskazówek przy wyborze okien. Okna w biurze powinny być też zabezpieczone przed nadmiernym nasłonecznieniem. W tym celu niezbędne jest zastosowanie osłon od słońca na przykład w postaci żaluzji pionowych (verticali), których regulacja pozwala na zmianę natężenia świata. Ostatecznie mogą być rolety, ale ich regulacja pozwala tylko na opuszczanie bądź podnoszenie.

Okna (sprawdź przykładową ofertę firmy Stolbud) powinny być takie, aby się otwierały, wtedy możliwa jest systematyczna wymiana powietrza niezbędna dla poprawienia jakości środowiska. Jeżeli w pomieszczeniu biurowym przewidziane są okna, które się nie otwierają, niezbędna jest wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna. Nie należy sugerować się istniejącą klimatyzacją, gdyż ona odpowiada za utrzymanie optymalnych warunków fizycznych powietrza ? temperatury i wilgotności.

Rynek okien jest dosyć bogaty i dlatego nie łatwo podjąć decyzję o ich zakupie. W sprzedaży można spotkać okna, ościeżnicowe, krosnowe, jednoramienne albo zespolone. O wyborze odpowiedniego okna decyduje więc wiele czynników i należy je wszystkie uwzględnić, aby dokonać prawidłowego zakupu.