Pożyczki dla emerytów – czy osoby starsze mogą otrzymać pożyczkę? - ABC Praca
środa , 24 lipiec 2024
Główna » Informacje » Pożyczki dla emerytów – czy osoby starsze mogą otrzymać pożyczkę?

Pożyczki dla emerytów – czy osoby starsze mogą otrzymać pożyczkę?

Chwilówki, czyli popularne pożyczki krótkoterminowe udzielane przez internet, są dostępne praktycznie dla każdego, w tym emerytów. Które firmy proponują pożyczki online seniorom? Jakie warunki trzeba spełnić? Sprawdzamy!

Bank czy firma pożyczkowa – gdzie seniorowi łatwiej o pożyczkę?

Zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe cenią emerytów jako klientów. Wszystko dlatego, że są oni bardzo solidną grupą kredytobiorców. Zaletą jest także to, że uzyskują oni stabilny dochód. Dla pożyczkodawców oznacza to, że senior będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Choć banki i firmy pożyczkowe mają w swoich ofertach produkty kredytowe przeznaczone dla emerytów, to instytucje pozabankowe prowadzą bardziej elastyczną politykę. To ważna informacja z punktu widzenia tych seniorów, którzy nie uzyskują wysokiego świadczenia. Co więcej, pożyczki dla emerytów z firm pożyczkowych są udzielane online. Wystarczy złożyć wniosek przez internet, aby już po kilku minutach otrzymać informację zwrotną.

Do skorzystania z ofert firm pożyczkowych seniorów może też skusić pożyczka 0 proc. Tzw. bezpłatne pożyczki są dostępne również dla emerytów i polegają na tym, że senior musi oddać dokładnie taką kwotę, jaką pożyczył (firma nie nalicza odsetek i dodatkowych opłat).

Wiek a pożyczka, czyli czy wiek seniora ma znaczenie?

Wiek seniora może być przeszkodą w uzyskaniu nawet drobnej pożyczki w banku. Z uwagi na przepisy banki muszą szacować ryzyko związane z udzieleniem pożyczki klientowi. Ukończenie 70 czy 75 lat może spowodować odrzucenie wniosku kredytowego. Jak to wygląda w firmach pożyczkowych, które również mają w ofercie pożyczki dla emerytów?

Większość firm pożyczkowych ustanawia maksymalny wiek pożyczkodawcy, są jednak i takie, które rezygnują z wprowadzenia takiego ograniczenia. Z informacji opublikowanych w porównywarce pożyczek Finmarket.pl wynika, że:

  • Credit.pl proponuje pożyczki dla emerytów w wieku do 65 lat,
  • Lendon.pl ma pożyczki dla emerytów w wieku do 70 lat,
  • Kuki.pl ma pożyczki dla seniorów wieku do 75 lat,
  • Hapi Pożyczki ustanawia jedynie minimalny wiek pożyczkodawcy – 18 lat.

Wiek nie musi być zatem przeszkodą w uzyskaniu pożyczki krótkoterminowej przez internet. Co więcej, niektóre firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że seniorzy mogą nie być na bieżąco z technologicznymi nowinkami i proponują zgłoszenie chęci skorzystania z pożyczki przez telefon lub przez SMS-a.