Kurs szwedzkiego online - praktyczna umiejętność czy egzotyczny dodatek w CV?
wtorek , 21 marzec 2023
Główna » Informacje » Kurs szwedzkiego online – praktyczna umiejętność czy egzotyczny dodatek w CV?

Kurs szwedzkiego online – praktyczna umiejętność czy egzotyczny dodatek w CV?

Szwecja, mówi się o niej jako o kraju kontrastów, zarówno pod względem krajobrazowym, klimatycznym jak i kulturowym. Sztokholm to tylko namiastka tego, co kryje w sobie jeden z najbardziej zróżnicowanych europejskich narodów. Coraz częściej zastanawiamy się w jaki język zainwestować, co się opłaca? Czy uczyć się angielskiego, niemieckiego, a może pójść zupełnie inną drogą i zapisać się na kurs któregoś z języków skandynawskich? Czy warto inwestować w szwedzki online?

Szwedzki kontra norweski

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się język norweski, między innymi dlatego, że chętnie wyjeżdżamy do pracy w Norwegii. Znajomość języka to lepsza praca, a to przekłada się oczywiście na zarobki. Szwecja póki co nie jest tak popularnym państwem zarobkowym jak Norwegia, właśnie póki co, bo to jak widać się zmienia. Ogólnie Polacy poszukują nowych możliwości pracy, dobrych zarobków poza granicami kraju, dlatego też kolejne kraje skandynawskie, w tym Szwecja będą się cieszyć coraz większą popularnością w przyszłości. To jednak nie jedyny powód, dla którego warto zapisać się na szwedzki online. O zwiększającym się zainteresowaniu nauką szwedzkiego świadczy to, że na stałe wszedł do oferty dużych, znanych szkół, co możesz zobaczyć tutaj: http://www.empikschoolonline.com/kurs-szwedzki. Dla wygody zainteresowanych nauką, powstał kurs szwedzkiego online, bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze i w wygodnym fotelu.

Nie tylko angielski ważny w korporacji

Przez lata wpajano nam, że to angielski stanowi podstawę do znalezienia dobrej pracy i z pewnością zaawansowana znajomość jest dziś ważna, ale czy wystarczająca w korporacyjnym świecie? Otóż coraz bardziej cenieni są specjaliści, którzy biegle znają języki skandynawskie. Niestety brakuje osób, które biegle mówią po szwedzku. Firma zatrudnia zewnętrznych lektorów, ponosząc wysokie koszty, a Tobie dodatkowa, dobra gotówka przebiega obok. Jeśli znamy angielski czy niemiecki to bardzo dobrze, bo znacznie łatwiej będzie nauczyć się szwedzkiego. Kursy szwedzkiego przez internet są tak skonstruowane, by w optymalnie krótkim czasie, przyswoić wiedzę niezbędną do płynnej komunikacji. Pracownik znający szwedzki to cenny dla firmy nabytek. To praktyczna umiejętność, którą będziesz mógł wykazać się z pewnością w pracy, nie tylko egzotyczny dodatek w CV, który wyróżni z tłumu – chociaż to równie ważne.

Najtrudniejsze w nauce szwedzkiego

Zdania są podzielone w tej kwestii. Wystarczy zapytać lektorów szwedzkiego czy uczących się co sprawia największą trudność. I jak w przypadku każdego języka, dla jednych jest to nauka gramatyki, a dla innych wymowa. Szwedzki nie jest najprostszym do nauki językiem, ale łatwiej go opanować Polakowi niż obcokrajowcowi nauczyć się polskiego. Pierwszym krokiem, by biegle mówić w tym języku jest dobry kurs szwedzkiego online bądź tradycyjnie w szkole. Wiele osób z pewnością zapyta, czy można samodzielnie nauczyć się tego języka. W internecie nie brakuje stron, które oferują pomocne materiały do nauki, jednak samodzielna nauka szwedzkiego jest trudna. Ponadto, ucząc się samodzielnie nikt nie skoryguje popełnianych błędów, a to odbije się w przyszłości na komunikacji.

Wyjazd do Szwecji konieczny?

Nigdzie nie nauczymy się lepiej mówić w języku obcym tak dobrze jak zagranicą, gdzie będziemy mieć do czynienia z żywym językiem. Na wyjazd warto się zdecydować po kilku miesiącach, nawet krótka wycieczka to praktyczna lekcja.

Szwedzki to język coraz częściej wykorzystywany w biznesie, pożądany przez dużych i średnich przedsiębiorców. Nauka szwedzkiego to nie tylko przyjemność, hobby, ale przede wszystkim realne szanse na rozwój zawodowy w przyszłości.