Program kadrowo-płacowy. Dlaczego warto go mieć? - ABC Praca
sobota , 20 kwiecień 2024
Główna » Informacje » Program kadrowo-płacowy. Dlaczego warto go mieć?
Program kadrowo-płacowy. Dlaczego warto go mieć?
Hands Businessman searching through file folders with personal finance documents

Program kadrowo-płacowy. Dlaczego warto go mieć?

Prowadzisz własną firmę i zatrudniasz pracowników? Martwisz się przy tym, czy na pewno dopilnowujesz wszystkich formalności? A może zajmujesz prowadzeniem biura rachunkowego i zauważasz, że praca idzie opornie?

Prawdopodobnie wynika to z faktu, że nie korzystasz jeszcze z nowoczesnych narzędzi, które ułatwiają pracę. Jednym z nich jest program kadrowo-płacowy. Sprawdźmy dlaczego warto w niego zainwestować.

Bezpieczne prowadzenie dokumentacji kadrowej

Dobry program powinien dawać ci możliwość prowadzenia historii zatrudnienia każdego pracownika a jednocześnie skutecznego zabezpieczania jego danych. Zwróć więc uwagę na to, jakie rozwiązania zostały zastosowane w programie, którego kupnem jesteś zainteresowany.

Automatyczne naliczanie wynagrodzeń

Naliczanie wynagrodzeń bywa problematyczne. Zliczanie godzin pracy, ustalanie stawek chorobowych i urlopowych – to tylko niektóre z wyzwań, które przed tobą stoją. Posiadając dobry program kadrowo-płacowy korzystasz z ewidencji czasu pracy dostępnej w programie oraz automatycznego naliczania wynagrodzeń. To spore ułatwienie.

Wypełnianie i wysyłanie deklaracji

Coroczne wypełnianie deklaracji podatkowych to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli musimy zająć się również wystawieniem PIT dla swoich pracowników. Dlatego też warto zwrócić uwagę, czy program kadrowo-płacowy, który zamierzasz kupić umożliwia ci generowanie tych dokumentów. Dobrze, gdyby dodatkowo pozwalał także na przesyłanie ich na portal e-Deklaracje.

Rozliczenia z ZUSem

Kolejną możliwością, jaką powinien dawać ci dobry program kadrowo-płacowy jest wygodne wykonywanie przelewów do ZUS. Program pomaga naliczać prawidłowe składki oraz generuje dane na odpowiednie konta, dzięki czemu masz pewność, że składki docierają dokładnie tam, gdzie powinny.

Jaki program warto wybrać?

Wśród wielu dostępnych na rynku programów kadrowo-płacowych na uwagę zasługuje w szczególności program Aga. To nowoczesne narzędzie stworzone z myślą o małych firmach, które cieszy się bardzo dobrymi opiniami klientów. Nie ma w tym nic dziwnego. Program ten umożliwia dostęp do wszystkich funkcji, o których wspomniany wyżej. Jeśli chcesz wiedzieć o nim więcej odwiedź stronę www.pcbiznes.pl.