Testy w rekrutacji - ABC Praca
wtorek , 28 maj 2024
Główna » Testy w rekrutacji

Testy w rekrutacji

Przydatne linki

Tutaj znajdziesz opisy testów psychologicznych stosowanych w pracy klinicznej, diagnostyce czy poradnictwie zawodowym. Są to podstawowe informacje na temat ich przeznaczenia, norm oraz sposobu wykonywania badań. Przykłady testów psychologicznych http://www.psychologia.net.pl/testy.php http://psphome.dhtml.pl/sprawdziany.html http://polskaprzedsiebiorcza.pl/liderzy/sprawdz/testy-psychologiczne-

Assessment Center

Assessment Center (w dosłownym tłumaczeniu ? centrum szacowania) czyli metody symulacyjne polegają na testowaniu zachowań kandydatów w różnych sytuacjach, przy wykonywaniu fikcyjnych zadań. Na tej podstawie można przewidzieć jak zachowasz się kiedy będziesz już zatrudniony na stanowisku, o które się ubiegasz, przy wykonywaniu konkretnych, rzeczywistych zadań. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych technik, które mogą się pojawić ?

Do czego mogą slużyć testy w rekrutacji?

Testy są obecnie powszechnie stosowane na rynku pracy, zarówno w celach selekcyjnych (przy rekrutacji), jak i w celach rozwojowych (np. w ramach programów rozwoju kompetencji kadry). Testy w rekrutacji stosuje się, aby zbadać predyspozycje do stanowiska, o które się ubiegamy. Predyspozycje, a nie kwalifikacje zawodowe ? te są sprawdzane na podstawie wykształcenia, stażu pracy, dorobku ?

Leave a Reply