Rozmowa kwalifikacyjna - ABC Praca
piątek , 13 grudzień 2024
Główna » Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna

Oczekiwania finansowe ? na jakim etapie procesu rekrutacyjnego powinniśmy o nich mówić?

Kwestia oczekiwań finansowanych jest poruszana przynajmniej kilkukrotnie w przebiegu każdego procesu rekrutacyjnego. W pierwszej kolejności warto ją poruszyć na rozmowie z konsultantem w agencji doradztwa personalnego, gdzie oprócz omówienia treści CV kandydat jest zachęcany do zaznaczenia swoich ogólnych preferencji odnośnie ofert pracy, jakie chciałby otrzymywać, jak i poziomu finansów, na jakim powinny kształtować się oferty ?

Rozmowa kwalifikacyjna ? najważniejszy etap rekrutacji

Pytanie, jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jest zadawane mi dosyć często. Aby czuć się dobrze przygotowanym, należy po prostu kilka takich rozmów odbyć. Popularne stwierdzenie, że ćwiczenie czyni mistrza, jest w tym przypadku jak najbardziej trafne. Jeśli chodzi o składanie dokumentów do agencji doradztwa personalnego, zaleca się wybranie maksymalnie dwóch firm, którym przekażemy ?

Na spotkaniu u head-huntera, czyli wpadki kandydatów podczas rozmów rekrutacyjnych

Często najbardziej niefortunne jest zachowanie kandydata jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że jest obserwowana przez skrupulatną recepcjonistkę wprowadzającą ich do pomieszczenia, w którym odbywać się będzie rozmowa kwalifikacyjna. Zwykle dobrze wyszkolona recepcjonistka sporządza notatkę, jeśli kandydat nie zachował się zgodnie z panującymi zasadami w świecie biznesu. Starający się ?

Przykładowe pytania do przyszłego pracodawcy

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej nie tylko potencjalny pracodawca może zadawać pytania. Warto, abyć Ty również zapytał o szczegóły oferty. Poniżej przykładowe pytania do przyszłego pracodawcy: Jaki jest zakres czynności i obowiązków na proponowanym stanowisku pracy ? komu będzie podlegać dane stanowisko lub jakie stanowiska Tobie będą podlegały. Kto potencjalnie będzie Twoim bezpośrednim zwierzchnikiem? Z jakimi ?

Rozmowa kwalifikacyjna przez telefon

Istnieją przynajmniej trzy sytuacje, kiedy rozmowa kwalifikacyjna może być przeprowadzana przez telefon: 1. dzwonisz, bo ktoś Cię polecił i przedstawiciel firmy przeprowadza z Tobą wstępną rozmowę od razu; 2. dzwoni przedstawiciel firmy, do której wysłałeś wcześniej swoje CV; 3. jesteś umówiony na wstępną rozmowę z przedstawicielem interesującej Cię firmy. Głównym celem takiej rozmowy powinno być ?

Autoprezentacja w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej

Umiejętność dobrego zaprezentowania się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej jest ważnym choć nie jedynym warunkiem zdobycia atrakcyjnej pracy. Na ogół, w trakcie takiej rozmowy lekko idealizujemy siebie: przemilczamy błędy popełnione w innych miejscach pracy, wady, które mogłyby być niekorzystnie zinterpretowane, a uwypuklamy te cechy, które mogą być przydatne w nowej pracy. Jednocześnie nasze odpowiedzi muszą bazować ?

 

Sztuka porozumiewania się

Porozumiewanie się to proces w którym jednostka przekazuje i otrzymuje informacje. Mogą to być fakty, myśli czy uczucia. Najczętsze sposoby ich przekazywania to mowa (komunikacja werbalna), gesty (komunikacja niewerbalna), symbole obrazkowe czy symbole pisma. Język jest jednak czymś więcej niż tylko środkiem porozumiewania się. Odgrywa on zasadniczą rolę w porządkowaniu doświadczeń i stabilizowaniu wizji świata. ?

15 wskazówek jak negocjować wynagrodzenie z przyszłym pracodawcą

1. Zanim zaczniesz rozmawiać o pieniądzach powinieneś wiedzieć: jaka jest średnia wysokość wynagrodzenia na podobnym stanowisku w firmach w danym rejonie? jaki jest zakres wynagrodzeń w danej firmie oraz jaka była pensja osoby zatrudnionej wcześniej na tym stanowisku? jakie są Twoje własne potrzeby i wymagania i jak to się ma do dwóch wcześniejszych podpunktów?   ?

Najlepsze odpowiedzi na trudne pytania

Poniżej przedstawiamy przykładowe odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Nie ucz się ich na pamięć bo lepiej gdy brzmią one naturalnie, tak jak w zwykłej rozmowie. Dobrze jest przećwiczyć taką rozmowę w domu, można wtedy skorzystać z pomocy kogoś, z kim będziesz mógł odegrać scenkę z pracodawcą.   Proszę opowiedzieć coś o ?

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Im więcej wiesz na temat firmy, do której się udajesz, tym masz większe szanse, że przekonasz prowadzącego rozmowę, że jesteś rzeczywiście zainteresowany pracą w tej firmie. Bądź świadomy tego, czego osoba prowadząca rozmowę chce się od Ciebie dowiedzieć. Na ogół pragnie potwierdzenia tego, co umieściłeś w swoim CV i liście motywacyjnym.     Bądź świadomy ?

Leave a Reply